Zabezpieczenie gruntu pod mroźnią przed przemarzaniem - Ogrzewanie pod mroźnią. - KW-TECH
3324
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-3324,theme-stockholm,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.4, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,wpb-js-composer js-comp-ver-4.6.2,vc_responsive

Zabezpieczenie gruntu pod mroźnią przed przemarzaniem – Ogrzewanie pod mroźnią.

Zabezpieczenie gruntu pod mroźnią – ogrzewanie pod mroźnią.

Ogrzewanie gruntu pod mroźnią wykonywane jest w obiektach, w których na stałe utrzymywana jest temperatura od -20 do -30 st.C. Pomimo bardzo dobrej izolacji cieplnej w mroźniach zachodzi zjawisko przemarzania gruntu i fundamentów. Powstaje bardzo duże ryzyko odkształcenia i niszczenia posadzek oraz elementów instalacji w nich zawartych poprzez rozszerzające się kryształy lodu i pęcznienie gruntu.

W celu zabezpieczenia gruntu pod mroźnią przed przemarzaniem i zminimalizowania ryzyka zniszczenia posadzki i fundamentów wykonuje się instalacje ogrzewania gruntu pod mroźnią. Moc instalacji w przeliczeniu na m2, nie jest duża.Zazwyczaj jest to ok. 10-20W/m2. W przypadku zabezpieczenia gruntu pod mroźnią chodzi o utrzymanie dodatniej temperatury gruntu.

W instalacji zabezpieczenie gruntu pod mroźnią zamontowaliśmy dwa niezależne systemy. Podstawowy oraz zapasowy. Ten drugi jest na wypadek awarii podstawowego systemu ogrzewania gruntu pod mroźnią.

Do sterowania pracą systemów zabezpieczania gruntu pod mroźnią przed przemarzaniem Inwestor wybrał niezawodne termostaty ETV 1991 marki ELEKTRA.

Do wykonania instalacji zabezpieczenia gruntu pod mroźnią użyte zostały kable grzejne VCD marki ELEKTRA o mocy 10W/m. Przewody grzejne układaliśmy w odstępach 30cm.

Zgodnie z przyjętymi przez nas zasadami, również w tym przypadku, zamontowaliśmy na wszelki wypadek do każdego termostatu załączanie awaryjne, pozwalające załączyć kabel grzejny w razie awarii termostatu w instalacji ogrzewanie gruntu pod mroźnią.

Przełączanie między zasilania między systemem podstawowy a zapasowym odbywa się przy użyciu przełącznika dwu-pozycyjnego. Przełącznik systemu ogrzewania pozwala uniknąć sytuacji, w której jednocześnie będą załączone dwa systemy ogrzewania gruntu pod mroźnią.

Standardowo dla tego typu instalacji wykonujemy cztery pomiary elektryczne przewodów grzejnych. Pierwszy po wyciągnięciu kabli grzejnych z pudełka. Drugi pomiar przewodów grzejnych w instalacji zabezpieczenia gruntu pod mroźnią, wykonujemy po ich ułożeniu na miejscu. Trzeci pomiar wykonujemy po przedłużeniu przewodów zasilających. Końcowy pomiar rezystancji izolacji oraz rezystancji przejścia robimy po wykonaniu posadzki.

Instalacja przedstawiona na zdjęciach została wykonana w 2 dni robocze.

Inne przykłady naszych instalacji do zabezpieczanie gruntu pod mroźnią.

Tags
Jak zabezpieczyć grunt pod morźnią przed przemarzaniem, Ogrzewanie gruntu pod mroźnią, ogrzewanie pod komorami mroźni, Zabezpieczanie gruntu pod komorami mroźni