Ogrzewanie rur spustowych - ul. Heroldów - KW-TECH
1914
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-1914,theme-stockholm,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.4, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,wpb-js-composer js-comp-ver-4.6.2,vc_responsive

Ogrzewanie rur spustowych – ul. Heroldów

Inwestycja polegała na zamontowaniu ogrzewania w 34 rurach spustowych. Budynek został podzielony 4 strefy. 2 rozdzielnie, każda z dwoma niezależnymi strefami. W każdej rozdzielni znalazł się sterownik Viaterm 500 marki POLCONTACT. Rozdzielnie znajdują się na ostatnim piętrze przy wyłazie dachowym. Przewody zasilające zostały wyprowadzone na dach w estetycznych korytkach kablowych. Dodatkowo ogrzane zostały 4  niewielkie kosze spustowe.

W celu ograniczenia ilości kabli na dachu, przewody zasilające kable grzejne rozgałęziają się od głównej żyły w hermetycznych i oznakowanych puszkach instalacyjnych.

Wszystkie przewody biegnące luźno po dachu zostały przymocowane do pokrycia dachowego. Dodatkowo przy przejściach nad osłonami okien dachowych przewody zimne zostały zabezpieczone przed ewentualnym uszkodzeniem o ostre blachy.

Łączna moc kabli grzejnych na całym budynku wyniosła 19,3kW rozłożone po połowie na rozdzielnie.

Całkowita długość kabli grzejnych wyniosła 949m. Prace montażowe na zewnątrz wykonaliśmy w 2 dni.

Powrót do listy
Tags
instalacja przeciwoblodzeniowa rynien, ogrzewanie rur spustowych, ogrzewanie rynien, systemy przeciwoblodzeniowe rynien