Ogrzewanie gruntu pod mroźnią - zabezpieczenie przed przemarzaniem fundamentów - KW-TECH
Ogrzewanie gruntu pod mroźnią. Zapobiega przemarzaniu i pęcznieniu gruntu oraz rozsadzaniu fundamentów i niszczeniu instalacji pod posadzką.
ogrzewanie gruntu pod mroźnią
3197
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-3197,theme-stockholm,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.4, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,wpb-js-composer js-comp-ver-4.6.2,vc_responsive

Ogrzewanie gruntu pod mroźnią – zabezpieczenie przed przemarzaniem fundamentów

Instalacja ogrzewanie gruntu pod mroźnią.

Ogrzewanie gruntu pod mroźnią wykonywane jest w obiektach, w których na stałe utrzymywana jest temperatura od -20 do -30 st.C. Pomimo bardzo dobrej izolacji cieplnej w mroźniach zachodzi zjawisko przemarzania gruntu i fundamentów. Powstaje bardzo duże ryzyko odkształcenia i niszczenia posadzek oraz elementów instalacji w nich zawartych poprzez rozszerzające się kryształy lodu i pęcznienie gruntu.

W celu zminimalizowania ryzyka zniszczenia posadzki i fundamentów w mroźniach wykonuje się instalacje ogrzewania gruntu pod mroźnią. Moc instalacji nie jest duża. To zaledwie ok. 10W/m. W przypadku instalacji ogrzewania gruntu pod mroźnią chodzi o utrzymanie dodatniej temperatury gruntu. Najczęściej na poziomie +5st. C.

W instalacji ogrzewanie gruntu pod mroźnią zamontowaliśmy dwa niezależne systemy. Podstawowy oraz rezerwowy, na wypadek awarii podstawowego systemu ogrzewania gruntu pod mroźnią.

Do sterowania pracą systemów ogrzewania gruntu pod mroźnią Inwestor wybrał niezawodne termostaty DEVIreg 330.

Zgodnie z przyjętymi przez nas zasadami, również w tym przypadku, zamontowaliśmy na wszelki wypadek do każdego termostatu załączanie awaryjne, pozwalające załączyć kabel grzejny w razie awarii termostatu DEVIreg 330 w instalacji ogrzewanie gruntu pod mroźnią.

Instalacja została wykonana w 3 dni robocze.

Inny przykład wykonanej przez nas instalacji do zabezpieczenia gruntu pod mroźnią.

Tags
Ogrzewanie gruntu pod chłodnią, Ogrzewanie gruntu pod mroźnią