Montaż termostatów do ogrzewania rur - osiedle Eko-Park - KW-TECH
1953
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-1953,theme-stockholm,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.4, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,wpb-js-composer js-comp-ver-4.6.2,vc_responsive

Montaż termostatów do ogrzewania rur – osiedle Eko-Park

Inwestycja polegała na zamontowaniu termostatów do sterowania załączaniem kabli samoograniczających na rurach z zimną i ciepłą wodą.

Kable grzejne były wcześniej załączane na początku przymrozków i  wyłączane pod koniec zimy. Załączanie odbywało się bezpiecznikiem w rozdzielni. Kable grzały przez cały czas co powodowało problem przy rzadko używanych pionach. Mieszkańcy skarżyli się że zamiast zimnej, z kranu płynęła przez długi czas ciepła woda.

Rozwiązaniem problemu było zamontowanie termostatów na wszystkich pionach z zimną wodą, które regulują też pracę przewodów grzejnych na rurach z wodą ciepłą.

Inwestor wybrał termostaty DEVIreg 330. Zamontowaliśmy je w istniejących rozdzielniach.

Trudność polegała na znacznej odległości pionów od rozdzielni oraz na braku dostępu do pionów na zewnątrz budynku.

Do zamontowania było 10 termostatów. Wszystkie prace wykonaliśmy w zaplanowanym terminie 3 tygodni.

eReferencje jakie otrzymaliśmy od inwestora

Referencje

 

 

 

 

Powrót do listy
Tags
kable samoregulujące termostat, ogrzewanie rur, ogrzewanie rurociągów, termostat do kabli samoregulujących, termostaty do ogrzewania rurociągów