Balkonowa elektrownia Słoneczna - Solar Kit 790 -
3307
page-template-default,page,page-id-3307,page-child,parent-pageid-3025,theme-stockholm,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-2.4, vertical_menu_transparency vertical_menu_transparency_on,wpb-js-composer js-comp-ver-4.6.2,vc_responsive

Zestaw Solar Kit 790 to balkonowa elektrownia słoneczna.

Solar Kit 790W jest doskonałym rozwiązaniem dla osób mieszkających budynkach wielorodzinnych lub wolnostojących, posiadających balkon, które chcą ograniczyć koszty energii. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii opartej o mikroinwertery marki Hoymiles, balkonowa elektrownia słoneczna, może być podłączona do domowej sieci elektrycznej za pomocą standardowej wtyczki.

Zgodnie z Rozporządzeniem Komisji (UE) 2016/631 z dnia 14.04.2016 Kodeks Sieci RfG, dla modułów wytwarzania energii o mocy poniżej 800 Wat, nie jest konieczne stosowanie dodatkowych zabezpieczeń.   Nasz zestaw o mocy 790 Wat nie jest uważany za instalację, w związku z tym wymagania  zawarte w Kodeksie Sieci RfG go nie dotyczą.

Zalecane jest zgłoszenie mikroinstalacji (balkonowej elektrowni słonecznej) do Zakładu Energetycznego, który ma obowiązek wymiany za darmo licznika na dwukierunkowy. Zwykły licznik, może traktować nadwyżki energii jako zużycie.

Solar Kit 790 pomoże poprawić świadectwo charakterystyki energetycznej budynku.

O 28 kwietnia 2023r nowelizacja ustawy o charakterystyce energetycznej budynków oraz Prawa Budowlanego, wprowadza na właścicieli nieruchomości obowiązek posiadania certyfikatu energetycznego. Jego celem jest ocena energetyczna budynku, polegająca na obliczeniu zapotrzebowania domu na energię do: ogrzewania, wentylacji, przygotowania ciepłej wody, a także klimatyzacji i oświetlenia. Jednym ze składników świadectwa charakterystyki energetycznej jest udział odnawialnych źródeł energii w rocznym zapotrzebowaniu na energię końcową.

Wytwarzając własną energię odnawialną, dzięki Solar kit 790, można poprawić charakterystykę energetyczną budynku. Od 28 kwietnia, przy każdej transakcji sprzedaży nieruchomości, wymagane będzie świadectwo charakterystyki energetycznej. Im bardziej energooszczędny budynek, tym większą ma wartość. Oferowana przez nas balkonowa elektrownia słoneczna Solar Kit 790 zwiększa wartość nieruchomości.

Solar Kit 790 to zestaw składający się z dwóch modułów fotowoltaicznych Vertex Trina Solar o mocy 395Wp, każdy oraz sprawdzonego przez nas w wielu instalacjach mikroinwertera marki Hoymiles. W skład zestawu Solar Kit 790 – balkonowa elektrownia słoneczna, wchodzą standardowe uchwyty montażowe do prostych balustrad oraz okablowanie niezbędne do podłączenia instalacji do domowej sieci elektrycznej.

Zestaw zawiera:

  • 2szt. Moduł fotowoltaiczny Trina Solar VERTEX 395W black frame (czarna rama)
  • 1szt. Mikroinwerter Hoymiles HM-800 1F
  • 2szt. Uchwyty montażowe
  • 5m przewód AC zakończony wtyczką
  • 1szt. Złącze AC 1 fazowe żeńskie Hoymiles
  • 1szt. Zaślepka złącza męskiego 1F Hoymiles
  • 1szt. Instrukcja montażu

1 moduł fotowoltaiczny VERTEX 395W ma wymiary 1754mm x 1096mm. Łączna długość zestawu Solar Kit 790 do wykonani słonecznej elektrowni balkonowej wynosi 3,51m

W najlepszych warunkach zestaw Solar Kit 790 jest w stanie wyprodukować nawet do 900kWh/rok.

Solar Kit 790 jest łatwy w montażu:

Uchwyty montażowe pasują do balustrady o przekroju kwadratowym lub okrągłym. Przy składaniu zamówienia należy określić jaki rodzaj uchwytu jest wymagany. Elementy montażowe zestawu Solar Kit 790 – balkonowa elektrownia słoneczna, są wykonane ze stali nierdzewnej o grubości 5mm. Uchwyty zostały zaprojektowane sposób umożliwiający potrójne trzymanie modułu fotowoltaicznego. Dwa otwory do mocowania mechanicznego przy pomocy dołączonych śrub oraz podpórka dolna uniemożliwiająca zsunięcie się modułu.

Na uchwycie znajdują się otwory montażowe do przymocowania mikroinwertera Hoymiles.

Zestaw składający się z 1 modułu, dwóch uchwytów i jednego mikroinwertera waży ok. 23kg. Dla poprawy wygody i bezpieczeństwa zaleca się montaż w dwie osoby.

Uchwyty posiadają certyfikat spełniający wymagania budowlane pod konstrukcję fotowoltaiczną zgodnie z PN EN 1090-1,2:2012.

Moduły fotowoltaiczne z zestawu Solar Kit 790 – balkonowa elektrownia słoneczna:

Moduł fotowoltaiczny Vertex Trina Solar o mocy 395Wp został wykonany w technologii multi-busbar o lepszej absorpcji światła i ulepszonych
parametrach generowania prądu przez ogniwa. S
prawność modułu wynosi 20,5%. Moduły fotowoltaiczne zestawu Solar Kit posiadają 15 letnią gwarancję producenta na produkt oraz 25 letnią gwarancję wydajności liniowej. Utrata mocy w pierwszym roku wynosi tylko 2%. W następnych latach spadek mocy producent określa na 0,55%. Wytrzymałość obciążeniowa na podmuchy wiatru wynosi 4000Pa.

Mikroinwerter Hoymiles z zestawu Solar Kit 790 – balkonowa elektrownia słoneczna:

Mikroinwerter jest to miniaturowy falownik montowany pod modułami fotowoltaicznymi. Umożliwiające przekształcanie mocy prądu stałego z modułów fotowoltaicznych na prąd zmienny, zgodny z wymogami sieci. Do mikroinwertera Hoymiles Hm-800 można podłączyć 2 moduły fotowoltaiczne o mocy maksymalnej do 500Wp .

Mikroinwerter firmy Hoymiles, która jest jednym z największych na świecie producentów mikroinwerterów do instalacji fotowoltaicznych, to 2-kanałowe urządzeni łączone w układzie łańcuchowym, charakteryzująey się wyjątkowo szerokim zakresem napięcia wejściowego prądu stałego (16-60 V) i niskim napięciem rozruchowym (tylko 22 V). Dzięki wydajności konwersji do 96,7% i wydajności MPPT do 99,9%, mikroinwerter Hoymiles należy do światowej czołówki.

Solar Kit 790 – balkonowa elektrownia słoneczna to proste i skuteczne rozwiązanie oszczędzające energię i podnoszące wartość nieruchomości dzięki poprawie bilansu energetycznego.

Zapraszamy do zakupu Solar Kit 790 w naszym sklepie internetowym.

Zestaw Solar Kit 790 można zabrać ze sobą wyprowadzając się z mieszkania. i zamontować go na innym balkonie. Może też być elementem większej instalacji fotowoltaicznej w nowym domu.